דברים שאמרתי במצעד הגאווה בתל-אביב 2009

שמי יוסי מקייטון ואני ג'נדרקוויר וחלק מהקהילה הטרנסג'נדרית.

הקהילה הטרנסג'נדרית היא חלק פעיל ותוסס של הקהילה הלהטבק"אית. להטבק"א: לסביות, הומואים, טרנסג'נדרז, ביסקסואליות/ים, קווירז ואינטרסקס.

בשנה האחרונה נעשה יותר ברור לכולם, שטרנסג'נדרים הם לא מיעוט שולי בתוך הקהילה, ולא נכון ולא כדאי להזניח את הדיאלוג ואת היחסים עמנו. אני רוצה לומר תודה לכל מי שהקשיב למסר שלנו, ולכל מי שהצטרפה למאבקים שניהלנו מול גורמים רפואיים, תקשורתיים ואחרים.

אני גאה בבלוק הטרנסג'נדרי, על שהחליט להתנגד לניכוס המצעד ע"י הערייה, תחת הסיסמא "עוד סיבה לגאווה". על השלטים שלנו לא כתובות עוד סיבות לגאווה, אלא סיבות לחוסר גאווה.

על שלט אחד תוכלו לקרוא: "רדיפת טרנסיות בתל-ברוך – לא סיבה לגאווה", במחאה על אלימות של שוטרי היס"מ כלפי נשים טרנסג'נדריות העוסקות בזנות בתל-ברוך. הערייה יכלה למנוע התקפות אלו – ולא מנעה.

[בשלב הזה אמרו לי שהולכים לסגור לי את המיקרופון אז דילגתי לפיסקה האחרונה. כלומר, כל מה שמופיע בהמשך זה מה שתכננתי להגיד ולא אמרתי]

על שלט אחר כתוב: "צנזורה ביו-טיוב – לא סיבה לגאווה" במחאה על צנזורה של תכני דראג באתר יו-טיוב, שבבעלותה של גוגל. אמנות הדראג מציעה חוויה של מעבר מגדרי בגבולות בטוחים של הופעה, במה ומשחק. דראג הוא חלק חשוב בזהות של רבים מאיתנו. הצנזורה שמטילה יו-טיוב על סרטוני דראג בטענה של הפרת זכויות יוצרים מתארת אותנו כגנבים, כפי שהחברה הטרנספובית רואה בנו מתחזים.

התקשורת כולה, ולא רק באינטרנט, טועה שוב ושוב, ולפעמים בכוונה, בהתייחסה לאנשים טרנסג'נדרים במגדר הלא נכון, בנסיונות להיכנס לנו לתחתונים, ובחוסר כבוד שלא היו נוקטים בו כלפי אנשים לא-טרנסג'נדרים.

שלט נוסף קורא: "שנתיים המתנה לאישור הוועדה – לא סיבה לגאווה", להזכיר שאנחנו עדיין תלויים בבירוקרטים המעבירים אותנו יסורים וסחבת, ופעמים רבות מסרבים לתת לנו טיפול שהוא זכותנו הבסיסית, הזכות על גופנו.

הטרנסים והטרנסיות התייצבו לא פעם בראש המאבק לזכויות הקהילה הלהטבק"אית, כמו למשל באירועי סונוול, לפני 40 שנה. לכן לא מפתיע לגלות, שטרנסג'נדרז הם אלו שחשפו השנה את המניפולציה שבגיוס הקהילה הלהטבק"אית לשירות פרוייקט iPride, המנסה להשתמש בנו, בכולנו, כדי לקדם את מטרותיו הפוליטיות השמרניות.

[דילגתי לכאן:]

לבסוף, אני גאה בקהילה הטרנסג'נדרית שלי, על ההתמודדות עם הטרדות מיניות ומגדריות, תקיפות גופניות ומילוליות, הדרה והתעלמות, ובתוך כל זה קיום יצירה מופלאה של אמנות, מוסיקה ותיאטרון טרנסג'נדרים, מחקר ותיאוריה טרנסג'נדרית, עיתונות ואינטרנט טרנסג'נדרים, תמיכה הדדית מפעימה, ואהבה, המון אהבה נחושה, גאה, לעצמנו ולאחרות. תודה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s