איך להפסיק להיות סטרייט/ית ב 7 צעדים קלים

בפוסט שלפניכןם הוראות הכנה לחוברת קטנה שתכניס אתכןם לצרות גדולות: חלקו את "איך להפסיק להיות סטרייט/ית ב 7 צעדים קלים" לנוער שסביבכןם (בתי-ספר, קניונים וכו') וראו איך השד ההומופבי יוצא מהבקבוק הליברלי של ההורים שלהםן. בהמשך הפוסט תמצאו תמונות ותיאור קצר של חלוקה שערכו "משפריצות" בשיתוף "האגודה לצמצום ההטרוסקסואליות" ליד בתי-ספר בבאר-שבע, וכן את הטקסט והתמונות של החוברת באופן קריא (בלי להוריד קבצים). את החוברת אייר מיש. תהנו!

הוראות הכנה:

1 – הורדה: הורידו את החוברת בפורמט PDF

2 – הדפסה: החוברת מגיעה כדף A4 דו-צדדי, אותו יש לגזור ולקפל לפי ההוראות בהמשך. שימו לב להדפיס את הדף ללא שוליים. זה חשוב מאד. כמו כן יש להקפיד להדפיס בהיפוך הנכון: כשהמדפסת הופכת את הדף כדי להדפיס בצד השני (או אתןם הופכותים, תלוי במיכשור) אז ריבוע השער (רקע אפור עם פרפרים והכותרת של החוברת) צריך לצאת בדיוק בצד השני של הטקסט שכותרתו "לדמיין". נסיון או שניים בהיפוכים וזה יהיה יותר ברור.

הדף המודפס

3 – גזירה: יש לחתוך את דף ה A4 לרבעים. אפשר לחתוך לחצי, ואז כל חצי שוב לשניים, לאורך הקוים. שימו לב שבכל רבע יש שני עמודים מכל צד – אל תגזרו לשמיניות!

הדף נגזר לחצי

הדף הגזור לחצי

כל חצי נגזר לשניים

סוף הגזירות

4 – סדרו את הרבעים כך: רבע ראשון הוא זה עם השער הקדמי והאחורי. הניחו אותו עם השערים למטה (לכיוון השולחן) והטקסט "לדמיין" פונה למעלה (אליכןם) עליו הניחו את "למצוא שותף/ה", עם הטקסט "למצוא שותף/ה" פונה למעלה (אליכןם). הטקסטים תמיד מימין והציורים משמאל. הבא בתור הוא "לתת משמעות", ואחריו, אחרון, "להתלבש". כעת ישרו את הערימה כך שהרבעים יהיו בדיוק אחד על השני.

שני הרבעים הראשונים זו על זה

הערימה כולה

5 – שידוך: שימו בעיניים ערמומיות פיסת קל-קר על השולחן, קחו שדכן ופסקו את זרועותיו בהסכמה, כך שבצד אחד יהיו הסיכות ובצד השני משטח ההידוק. שימו את הערימה על הקל-קר ברכות, כשפניה כלפי מטה (כלומר הרבע של השערים פונה למעלה). קחו נשימה עמוקה ולחצו סיכה או שתיים לאורך הקו המצויר על הרבע של השערים. לוקח קצת זמן להבין היכן להניח את המהדק כך שהסיכות יצאו בדיוק על הקו, כשתהיו במקום הנכון אתן תדעו את זה. הסיכות ינעצו לתוך הקל-קר דרך העמודים. אההה… הפרידו את הקל-קר מהעמודים וקפלו בעזרת האצבעות את הסיכות (עלול לדגדג).

להניח על הקל-קר

לשדך

להפריד את הקל-קר

לקפל את הסיכות

6 – קיפול: בעזרת סרגל או קצה השולחן, קפלו את החוברת באמצע, ועיברו על הקפל לחיזוק באמצעות חפץ ישר כלשהו.

קיפול

חיזוק הקיפול

7 – מוכן! חלקו לנוער מסביב 🙂

טה-דה!

רשמים מחלוקת החוברות בבתי-ספר בבאר-שבע:

הפעילות מסרו: "חילקנו מול מקיף א' ובפתח של תיכון תלם. הנערות היו, כצפוי, יותר אוהדות, שתיים מהן מאד התלהבו, אחת לקחה עותקים נוספים לחלק לחברותיה, אחרת רצתה פרטי קשר שלנו כי היא "כותבת עבודה בנושא". הנערים היו יותר נבוכים, מתעלמים, ולפעמים אף מקללים וכועסים. אבל חלקם לקחו את החוברת בכל זאת. חולקו כ 50 עותקים בסך-הכל."

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

חלוקה מול מקיף א

ועכשיו הטקסטים והאיורים של החוברת עצמה:

איך להפסיק להיות סטרייט/ית ב 7 צעדים קלים*
* העלון כתוב בלשון זכר ונקבה במעורבב, זה בכונה.

לדמיין

בדמיון מותר ללכת לכל מקום, להגיד כל דבר לכל אחד. לנשק על השפתיים את החבר הכי טוב, לשיר שיר אהבה סוער מעל הבמה באולם ההתעמלות לרונה ולארז גם יחד, או לשנות את הגוף שלנו בכל דרך שנרצה. זהו כלי פשוט וחזק שתוכל/י להשתמש בו כדי לשנות את המין או המגדר שלך, או לנסות תשוקות חדשות.

לדמין

למצוא שותף/ה

אם החברות מציקות או החברים לועגים, או שמפחיד לנו לשתף אותם – כדאי למצוא חברות נוספות שיתמכו בנו ויאהבו אותנו בלי לשפוט אותנו. אולי בין תלמידות ותלמידים שלא התקרבנו אליהןם בעבר, יש מישהי כזה? אפילו חבר טוב אחד או חברה תומכת אחת יוכלו לעזור המון!

למצוא שותף/ה

לתת משמעות

החלום בו המין שלך השתנה מנקבה לזכר, או הציפייה לריח של השיער של החברה הכי טובה שלךְ, או ההתרגשות בשיעור ספורט מהבנים שמסביב – לחויות כאלה אפשר לתת משמעות וחשיבות. לא לפטור אותן ב"חד-פעמי" או ב"מקרה" – לאמץ אותן ולאהוב אותן ולהפוך אותן לחלק מאיתנו. הן יהפכו לזיכרונות מתוקים כשנתבגר. חבל להתביש – נתחיל להתרגש!

לתת משמעות

להתלבש

לבד בחדר מול מראה, או ברחוב, או למסיבה, או לים – להתלבש איך שבא לך, איך שהית רוצה לראות את עצמך. להתאפר. לא להתאפר. אפשר גם לדאוג שחבר/ה טוב/ה ת/יהיה שם לתמוך בך… ואז להרגיש. להרגיש את הגוף בבגדים האלה שאף פעם לא היה לך אומץ ללבוש. תתחדש/י!

להתלבש

ליצור

לכתוב סיפור או לציר קומיקס (כמו זה!), להמציא מופע או לחבר שיר. לתת ביטוי למה שקורה לך ביצירה.

ליצור

להפסיק להדחיק

לפעמים אנחנו מרגישות משהו שנדמה לנו שהוא אסור. אז אנחנו שוכחים אותו. לא חושבות על זה. אפשר לנסות לשהות בתוך הרגש הזה, להינות ממנו, לבדוק איפה הוא מופיע בגוף: פרפרים בבטן? התכוצות בחזה? חולשה בבירכיים? אם נפסיק להדחיק, נוכל להתחדש בזהות מאממת יותר כבר בשנת הלימודים הזו!

להפסיק להדחיק

להמציא מילה

אין מספיק מילים לתאר את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבות, אז צריך להמציא. אתה מרגיש כמו בת וגם רוצה שיגדל לך הרבה שיער על החזה? תמציא לך מילה. מילה מעצימה, יפה, שתתן לך כח. את נמשכת לחברה הכי טובה שלך וגם לא רוצה להתחיב לאף אחת/אחד? תמציאי מילה, מילים, משפטים. רגשות ומחשבות שיש להם מילים יהיו יותר נוכחים בחיים שלך.

להמציא מילה

עלון זה הוא מחווה של כפיות טובה | מופץ כחומר ע"י האגודה לצמצום ההטרוסקסואליות

2012 – כל הזכויות לא שוות כלום

47 תגובות ל-“איך להפסיק להיות סטרייט/ית ב 7 צעדים קלים

 1. מהמם!
  כבר הדפסתי אחת!

  האם מותר לשנות קצת את סדר הריבועים כדי שאפשר יהיה להדפיס ולתלות?
  בא לי לעורר פרובוקציות במקומות מסויימים בלי להתפס. 😛

 2. או – "איך לירות לעצמך ברגל בצעד קל אחד".
  איך לדעתכם יגיבו הורים שישמעו שיש ארגון שקורא לעצמו "האגודה לצמצום ההטרוסקסואליות" שסימן כמטרה את הילדים שלו? וחכו שאתרים ימניים ישמעו על זה וילבו בעזרת זה היסטריה אנטי-הומואית. "הומואים מפיצים את האג'נדה שלהם לילדים תמימים!" בדרך כלל כשאיזה ימני חשוך משמיע את הטיעון הזה, אפשר לטעון נגדו שאין דבר כזה. אבל הנה, מוכיחים שיש.

 3. יניב, זו בדיוק הכוונה. לצאת מעבר לפוליטיקה מתנצלת, ליברלית, בה להט"בים "מתקבלים" או "נסבלים" (מלשון סובלנות) בחברה, אל פוליטיקה של עירעור מה שנחשב לנורמה מלכתחילה. ברור לנו שזו "יריה ברגל" אם להשתמש בדימוי המיליטריסטי שבחרת, אבל לא ברגל שלנו – ברגל של הנורמליות, כולל אלה ששואפים לנורמליות כגון למשל הומואים עם פוליטיקה נטמעת ("דומואים") שעכשיו יצטרכו (בכיף שלי) להתמודד גם עם הטיעון שאנחנו "מפיצים את האג'נדה לילדים תמימים" כי בעצם – למה לא? מה, החברה ההטרו-סקסיסטית לא מפיצה את האג'נדה שלה לילדים תמימים?

 4. מהמם! הטקסטים המעצימים, והתמונות שמעלות חייכות, והידיים החותכות בתמונות, המציגה המהממת, ומחלקות החוברות! כבר ראיתי את החוברת אבל עשיתן לי את הבוקר! הולכת להדפיס כמה חוברות בשבוע הבא!

 5. איזה יופי של דבר זה! ☺

  לכשהתיזה תוגש ויתפנה הזמן, בהחלט אעשה עם זה משהו, כמו לערוך את זה עם שינויים קטנים ולהדפיס ולחלק.

 6. תהיתי לגבי משהו שקרה בזמן שאני ודן דיברנו עם שלישית הבנות שבתמונות : הן שאלו את דן "מה הוא" והיא הזדהתה כביסקסואל, ואז הן שאלו אותי "ואתה? רגיל?" (משעשע), אז אמרתי שאני הומו. עכשיו המשמעות היא שכנראה שנינו (ובעיקר אני) מתקשרים להן בראש ל-"אלה מהמצעד בתל אביב עם המשאיות שרוצים להתחתן ולהביא ילדים וזכויות שוות כמו כולם". עוד לא הצלחתי להחליט אם זה דבר טוב או רע, או אולי לא כ"כ משנה בעצם. בכל מקרה, היה כיף וצריכיםות לעשות את זה שוב! =)

 7. היא הזדהתה כדו-מינית ואמרה שזה ממש מבלבל כי היא אוהבת גם מישהי וגם מישהו, אז אמרתי לה שהיא לא חייבת לבחור, והיא אמרה שהיא חייבת, סיברתי לה על האופציה הפוליאמורית, והיא אמרה שהחברה שלה קנאית

 8. מקסים כבר אמרתי?
  נחמד לי המקום של להפסיק להתנצל ולהסביר. בריא לי, נראה לי. יותר מלהשאר בפיסת אור השמש החיוור של "אולייהיו נחמדים אלינו אם נהיה ממש ממש מושלמים. ושקטים".
  לגבי המיתוסים והדרמה לגבי "גיוס" – הפחד אצל אנשים סביבי הוא מפני אונס, כדאי לזכור. זה דבר שכן לעניין לדעתי לציין שהוא בולשיט. לא בחוברת, ספציפית, בכללי.
  כך או כך, Queer as Folk המהממת עשתה יותר נזק להסברה ממאתיים חוברות כאלה, לא?

 9. תודה בידייק ומאיה וליל וליטל ומיכלי ויודה ודן ונתי 🙂

  יודה – כשאת עושה שינויים, אשמח שתשלחי לי או תדביקי אותם כאן, כי אולי אלו שיפורים שגם אני ארצה להכניס למהדורה הבאה.

  בידייק – ודאי שמותר לתרגם 🙂

  נתי – גם לי הרגע הזה היה משעשע ממש! איזה יופי שהמלה "רגיל" לא באופן אוטומטי אומרת "סטרייט" – לדעתי זו הצלחה.

  דן – דיאלוג מדליק עם הנערה. דיאלוגים כאלה צריכים להתקים כל הזמן!

  ליטל – תודה על התזכורת שהרבה מהפחד הוא מפני אונס. אולי כדאי להתיחס לזה באיזו פעולה אחרת. ראיתי את הסצנה שקישרת אליה – והבנתי למה אתה מתכוונת ב"נזק להסברה": נזק במובן החיובי, כמו זה שאנחנו רוצות לגרום עם החוברת, נכון? לא ראיתי את הסדרה, אבל הסצנה המקושרת אכן נראית כמו נזק חיובי מצוין!

  • בהחלט. ויש הרבה כאלה 🙂
   ממליצ בחום על הסדרה, אגב, הגרסא הבריטית, שהרבה יותר בועטת (וגם הרבה יותר קצרה).

 10. פינגבק: די לאלימות « האחות הגדולה·

 11. זה כ"כ נחמד וסימפטי ואולי גם אפקטיבי – לא הבנתי רק מה נותנת ההתחכמות של "איך להפסיק להיות סטרייט\ית"

 12. ליטל, איזה כיף תגובות טובות ופיכסה על הדיון הלא נעים 😦
  הלל, מה שנותנת ההתחכמות היא:
  1 – התחכמות, כלומר, הומור, שעשעוע, כיף. זה חשוב לי בפעילות פוליטית
  2 – התחכמות, כלומר, להיעשות חכםה יותר. במקרה הזה התובנה היא התעמולה הסטרייטית השקופה שלעיתים רחוקות מנוסחת באופן ברור (איך להפסיק להיות הומו/לסבית/טרנס/בי) ולעיתים יותר קרובות פשוט מורגשת כלחץ תרבותי (סרטים, חתנות, שלטי חוצות, דודות ומה לא). הכותרת מהפכת את הלחץ הזה ולכן מפסיקה את השקיפות שלו.
  3 – התחכמות, כלומר, טריק, תרגיל, פח, מלכודת: הורים/מורים/מבוגרים ליברליים שחושבים שהם לא להט"ב-פובים, שפכו טונות של הומו-לסבו-טרנס-ביפוביה על הדבר הזה ("הילדים שלנו חשופים לתעמולה הומואית!!! הצילו!!"). היסטריה ממש. אז הכותרת עושה גם את העבודה החשובה הזאת.

 13. פינגבק: כך תהיי בת ברית לחברייך הסטרייטים | הפרשדונה·

 14. פינגבק: כך תהרגי גברים סטרייטים – מדריך פרקטי למתחילות | הפרשדונה·

 15. למדתי הרבה עכשיו אני לסבית יו יוי ו איזה מגניב זה להיות לסבית יש לי עכשיו חברה בשם ברבי ושנינו מתנשקות ההרבה גם במקלחת שהכל פרטי כזה YOU KNOW? אני גם מחליפה לה את הבגדים ושמה לה בגדים חדשים שמה אותה בDREAM HOUSE ועוזרת לה להיות עם הידיד שלה יו יו יוי יו איזה מגניבה אני והיא יחדיו יויויויו

 16. ואלה בהתחלה חשבתי שזה נטו צחוקים אבל ואלה אתם חולים בראש.
  לא פלא שמתנהגים אליכם ככה, ובקצב הזה ככה זה ישאר יא דבילים מבזבזי חמצן.
  רק פרובוקציות יש לכם בראש רק צומי רעש ובלגן כמו ילדות בנות 12 שעוד לא קיבלו מחזור.
  פשוט חולים בראש סתם ככה ספונטני לשכנע ילדים להיות גייז WTF
  לאף אחד לא אכפת מי עושה מה!!! לאף אחד!!! ומטבעונים לאף אחד לא אכפת ומפמניסטיות שמנות עם שיערות בבית השחי, מערבים, מאתיופים ורוסים גם לאף אחד לא אכפת!
  אכפת כשזה חוצה קווים אדומים. אכפת כשמדובר בפרובוקציה ועוד שמכוונת לילדים!? אפסים.
  אכפת כשיש לוזרים כמוכם שכניראה אין להם מה לעשות או להפסיד בחיים אז הם מתעסקים בלגרום נזק במקום לעשות טוב.

  *שום העלאת מודעות אין פה – קבוצה של מפגרים חסרי כל יכולת עיכול של המציאות וראיה של התמונה הכללית. כמו ילדות בנות 12. בול.

  ממוצע הIQ בכל הקהילות מנודות חברתית האלה מתחת לאפריקה.

  אתם בושה לאנושות.

  במקום ליזום וליצור הסברה בריאה, למשל להביא רופאים שיעשה מעברים בבתי ספר ויסבירו להם שזה טבעי לגמרי, כרומוזומים, DNA וידברו קצת על ביולוגיה ועל כמה שרוב הגייז הם אנשים תקינים לגמרי שפשוט מעדיפים מישהו מאותו המין…
  שיספרו גם שאפסים פרובוקטורים כמוכם הם רק מיעוט, שאתם הבשר של התקשורת ותאחלס כששונאים גייז? שונאים אתכם, לא את כל הגייז.
  בדיוק כמו שלא שונאים ערבים אבל בעד עונש מוות למחבלים, ובדיוק כמו שלאף אחד לא יהיה אכפת אם את\ה טבעוני\ת או לא כל עוד לא תדחפו את זה לאף אחד לפנים ותתחילו להתווכח.

  אתם סתומים כמו פקק של קולה.

  *2 מהחברים שלי תתפלאו, גייז, ותתפלאו עוד יותר! הם גם מסכימים איתי….
  peace out fags.

 17. מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין זה לבין החוברות של החרדים "איך להפסיק להיות הומו"?
  שני הדברים מכעיסים באותה מידה…

 18. פינגבק: על טיפולי המרה וטיפולי הרמה | שחור-סגול·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.