לסטרייטים אין חוש הומור

בצהרי יום חמישי נפל דבר: חבורה קווירית מזעזעת החלה מתאספת מרחבי באר-שבע, ברצלונה וסטוקהולם. היינו שמונה – והיינו סוטות.

 ההזמנה לאירוע: לאה ורבין במדי סטרייטים סיסג'נדרים

ההזמנה לאירוע: לאה ורבין במדי סטרייטים סיסג'נדרים

הסימנים המוקדמים החלו להופיע מול תחנת הרכבת המרכזית. חיכינו לנציגות השבדית שתופיע, ובינתיים נסינו את הסיסמאות והשלטים שלנו על העוברות והשבים: "העם דורש – סטרייטים על האש!" קראו בעליצות פורימית פחות או יותר ובמבטאים מגוונים חברותנו הברצלונאיות, כשמפעם לפעם קראנו סיסמא גם בלשון האימפריה הגלובלית (אנגלית): if you're straight that's OK – we can make it go away. ניגש אלינו מאבטח מתוך תחנת הרכבת. פס הקול השתנה לדרמה מבשרת רעות אבל מסתבר שהוא רק רצה לדעת עד מתי נהיה שם כי יש לו חבר שרוצה להצטרף! הידד!

 "אפשר לרפא הטרוסקסואליות" אומר השלט בקטלאנית

"אפשר לרפא הטרוסקסואליות" אומר השלט בקטלאנית – לחצו להגדלה – בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

ריח של פיורדים עלה באוויר כשספיר הנפלאה משבדיה הופיע ברחבה. היו הרבה חיבוקים נישוקים ליקוקים ושמחת מפגש. שמנו פעמינו לאירוע המרכזי.

כיוון שהיינו קהל קווירי עצום במספר, לא הצלחנו להיכנס לאותה מכונית וחלקנו התמזלנו להגיע לאירוע ברגל. לפיכך התפצלנו מבלי לחשוב יותר מדי, וקבענו להיפגש ליד הבמה המרכזית. וינסנט, שגריר צרפת בברצלונה, ועמי, מנהיג הדובים הקווירים, התקדמו לבדם מול כוחות האופל הסטרייטי וניסו לעבור את מחסומי הרחוב לתוך מתחם הפורים. מיד הסתערו עליהם שוטרים, הפרידו בינהם, צעקו עליהם ומנעו מהם גישה לאירוע כמו גם תנועה במרחב בכלל. היו אלה דקות ארוכות של פחד ובלבול, שכן וינסנט לא דובר עברית והתנסויותיו עם שוטרים בעבר נגמרו רע מאד, ואילו עמי נתקל זו הפעם הראשונה בצדו הברוטלי של החוק. לאט מדי הצליחו השניים להבין שהכח הממשטר כוון כלפי שלט אחד במיוחד עליו היה כתוב: "אחי, במקום בשר תאכל זין".

 החבורה מתאחדת לאחר ההיחלצות מהשוטרים

החבורה מתאחדת לאחר ההיחלצות מהשוטרים. בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

בשלב זה מצאנו אותם, מבוהלים, ויחד החלטנו לוותר על השלט הנוראי כדי לנשום מעט אוויר שלא בא מתוך נחירי שוטרים וכדי להיכנס לרחובות המגודרים לכבוד פורים. כשפני השלט מכוסים ומהודקים נכנסנו לחגוג ליד הבמות עליהם הופיעו סטרייטים למיניהם. חבורת נערים שלפחות אחד מהם לא היה סטרייט בכלל, קיבלו את פנינו בחיוכים ובעידוד. התעודדנו.

חיוכים ועידוד

חיוכים ועידוד. בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

אירה, אשה מקסימה שגאה מאד בבנה ההומו, הצטרפה אלינו בתמיכה מרגשת. יחד קראנו "הטרו הטרו אל תדאג, עוד נראה אותך בדראג" וגם "תהיו סטרייטים נחמדים – לא ליד הילדים". מדי פעם חזרנו גם ל"העם דורש – סטרייטים על האש!" מול עסקים שמוכרים בשר וסטרייטים הלועסים אותו. אירה בהתלהבותה הרימה והרימה אותנו ואת יכולות החריזה שלנו.

אמא גאה מאד מצטרפת

אמא גאה מאד מצטרפת. בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

לפתע שוב באו שוטרים. הם קיבלו קריאות למוקד 100 של המשטרה(!) מהאזרחים המודאגים, וביקשו לפעול להגנת הרוב הסטרייטי הלא דומם מספיק. אנחנו, מסתבר, עלולות להיות מוכרזות כהתקהלות בלתי חוקית (הכרזה שלדעתי אינה חוקית ללא עילה מתאימה), ועלינו להוריד את השלטים ולהפסיק לקרוא סיסמאות, או להסתלק לאלתר מהמתחם המגודר. התקיים דיון תרבותי של כרבע שעה עם השוטרים בנוגע לחוקי הפגנה והתאספות, דיון בו הוסבר להם היטב שהם טועים, והם התעקשו שהם שוטרים ולכן הם נציגי הסדר ומה שהם אומרים צריך לעשות.

זרועו של החוק

זרועו של החוק

אחרי שצילמתי ברשות את תג הזיהוי של המלך של השוטרים שדיבר איתי, החלטנו להתפנות מהמתחם ולהמשיך לחרחר מזימות ברחובות הסמוכים, העמוסים לא פחות בעוברים ושבות מחופשים ולא מחופשות כאחדת. בשלב זה התאחדנו סוף סוף גם עם שתי דיוות באר-שבעיות שהציפייה לקראתן היתה רבה, ונפרדנו מהנערים החייכנים החמודים.

אוסקר מתאפר בציבור לראשונה

אוסקר מתאפר בציבור לראשונה

כיוון שיצאנו ממתחם הפורים המגודר, מייד הרמנו מחדש את השלט הבעייתי ששב וטען שעדיף לאכול זין מלאכול בשר.

צילמו גם בלי לבקש רשות

צילמו גם בלי לבקש רשות

המשכנו למדרחוב. קיבלנו תגובות משתאות, צעקות וזעמות, ביקשו להצטלם איתנו, צילמו אותנו בלי לבקש, מישהו רדף אחריי עם נקניקייה קפואה וניסה להכניס אותה לשמלה שלי, עמי הצליח להציל אותי מהאימה בחטפו את חלקי הגופות הטחונים מידי התוקף – אליו הפניתי מייד את הטוסיק במחווה שקשה לטעות בה.

החבורה במורד המדרחוב

החבורה במורד המדרחוב. בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

שתי נשים למודות נסיון וצמאות להרפתקאות קוויריות מצאו אותנו, הציגו את עצמן והצטרפו למפגן הסוטה! הידד – חברות חדשות!

הלכנו במדרחוב, סופגים מבטים רושפי שנאה, רושפי פליאה, ולפעמים רושפי הזדהות. פקחית של עריית באר-שבע עברה לידנו פעמיים ובכל פעם השקנו ידיים באוויר לאות כיף (high five). משפחה עם כמה ילדותים ביקשה תמונה קבוצתית מתחת לשלט הכי סוטה שלנו.

תמונה משפחתית סוטה

תמונה משפחתית סוטה. בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

אבל היו עוד צרות. כהמשך מועצם של תקרית הנקניקייה ממקודם, הגיח מתוך מסעדה גבר מבוגר עם גופת חיה על שיפוד גדול ונופף אותו לידי ובפניי, כי בשר הוא סמל לשליטה פטריארכלית.

בשר הוא סמל לשליטה גברית

בשר הוא סמל לשליטה גברית

בדיוק באותה הדקה הגיעו שוב שוטרים. החל דיון ממושך בסיכומים שהיו קודם, בזכותנו למחות ובמשמעותה של הסתה. "סטרייטים על האש" ו"במקום בשר תאכל זין" היו במוקד התעניינותם הלא-מנומסת. שאלתי אם גם לדיווחי הסתה נגד נשים ולהט"ב הם נענים ביעילות ובמהירות רבה כל כך. חלק מהשוטרות נראו מופתעות ונבוכות מהאמירה הזו. התחלנו לדון מחדש בתנאים לקיום המיצג שלנו כשלפתע פרץ גבר מבוגר נוסף מהמסעדה הקרובה וניסה לחטוף את השלט הסוטה מידיי. נאבקנו על השלט במשך מספר שניות, השוטרים הפרידו בינינו והשלט נשאר אצלי. בשלב זה הופיע אחד ממפקדי השוטרים והורה להם להפסיק להציק לנו. הם צייתו מייד, ואנחנו המשכנו בקריאותנו.

שיחה מפרכת עם שוטריםות: גם להסתה נגד להט"ב אתן מגיבים באותה יעילות?

שיחה מפרכת עם שוטריםות: גם להסתה נגד להט"ב אתן מגיבים באותה יעילות?

ילדים החלו מנסים את גבולותנו: קצף שלג פורימי, קללות וקריאות עויינות. המשכנו הלאה.

לומדים איך להיות גברים תקניים

לומדים איך להיות גברים תקניים

ישבנו לאכול, לשתות, לנשום ולהתאושש לפני שננסה לחזור למכוניותנו. לא נרשמו אירועים מיוחדים מאותו רגע ועד שחזרנו הביתה, דרך כל המדרחוב, בלב באר-שבע העוסמאנית הלבושה לפורים. ישבנו לשוחח קצת והיו לנו כמה מסקנות:

 • מדהים שסטרייטים מודאגים התקשרו 100 למשטרה לדווח על המפגן שלנו. לסטרייטים אין חוש הומור.
 • הכי מציק לסטרייטים אוכלי בשר זה שמשלבים להם בשלט אחד טבעונות ולהט"ביות. רשמנו לעצמנו להמשיך עם זה. במיוחד קשה להם עם מילים שמתארות אברי מין. להמשיך גם עם זה.
 • שוטרים ימשיכו לא להגן על המיעוטים או המותקפים אלא רק על ההגמוניה והסדר הפטריארכלי הקיים. לא חדש.
 • צריך לקיים את ההפגנה הזו שוב ושוב – ולא בפורים.
כדורגל ושמלה דוקא הולכים יופי יחד

כדורגל ושמלה דוקא הולכים יופי יחד. בניגוד לחומרים אחרים בבלוג, בתמונה זו אין לעשות שימוש ללא אישור.

מודעות פרסומת

24 תגובות ל-“לסטרייטים אין חוש הומור

 1. אהלן, הכל טוב ויפה, אבל קצת מגעיל להשתמש בתמונה של יצחק רבין, שאמנם היה סטרייט סיסג׳נדר אבל גם קידם (כמה שיכל) את הקהילה הגאה. חוץ מזה, הוא נרצח. אפשר היה לשים פשוט תמונה של סטרייטים אנונימיים מחזיקים ידיים, נגיד… לילה טוב!

  • אכן נרצח, אבל בהחלט לא קידם ככל שיכל את הקהילה הגאה. במקרה למשל של ההעפה מהנח"ל של החייל שיצא מהארון ב 1993 הוא כתב שהחייל היה בעייתי והגיע לו לעוף. בהתחשב בשם הספר שכתבה לאה רבין ("כל הזמן אשתו") הם נראים לי כזוג סטרייטים מייצגים מאד, ממלכתיים מאד, ומתאימים מאד למודעה, במיוחד לאחר השחיקה של התמונה של "רבין במדי ס.ס." שמקבלת פה פירוש חדש. הכי קל לבחור סטרייטים אנונימים (שם של ארגון גמילה?) אבל חשוב גם להתגרות באלילי ההגמוניה. רבין אמנם נרצח, אבל לא לפני שרצח, והרבה, ולא בצדק, גם כשר ביטחון וגם כראש ממשלה וכמובן בשנותיו בצבא. אי אפשר לטעון שלא מגיע לו לפחות פרודיה פורימית נושכת.

 2. איזה עלילה כתובה ומעוללת להפליא!
  התרגשתי מהשומר-מביא-חבר וממחוות הסולידריות הידנית באוויר עם הפקחית, וגם מ-אירה ומחבורת הנערים (אלה ללא התקניות הגברותית).
  כינויי גיבורות העל של העלילה נהדרים
  והתמונות משמחות (כמעט כולן).

  חיבוק לא סטרייטי בעליל מול האלימות הבשרית הדוחה.
  ונשיקה רושפת טבעונות

  ועד בלי די לדיכוי סטרייטים מדממי בשר ולא דוממות מספיק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s