למה מחקתי את ווצאפ ואיך ליצור איתי קשר

Scroll for English

ובכן, ווצאפ שייכת לפייסבוק, ופייסבוק היא חברה שמאד ידועה במדיניות האי-פרטיות הקשה שלה. אני לא סומךת על פייסבוק/ווצאפ שלא יעבירו שיחות ווצאפ שלי למפרסמים, לחוקרים פרטיים, או למדינה וסוכניה. אני לא סומךת עליהם שהאפליקציה שלהם לא מרגלת אחריי גם כשאני עושה דברים אחרים בטלפון שלי (למשל סמס-ים שנשלחים לא מווצאפ, או הקלדה סתם) משום שהאפליקציה לא חפשית ולא מופצת בקוד פתוח ולכן לא ניתן לדעת מה היא עושה.

אני משתמש ב telegram. שהיא אפליקציה חפשית ובקוד פתוח. בנוסף, אם אתןם גרות איתי באותו איזור גיאוגרפי, אתן מוזמנים לבקר אותי פנים אל פנים, או לשלוח לי סמס רגיל או סמס מוצפן, או לטלפן אלי סתם כך. אם אתם רחוקות, אפשר לשלוח מייל (jooxz ב-רייזאפ.נט), או לקבוע שיחת וידאו (כמובן לא בסקייפ! מה חשבתם? אפשר בטאלקי למשל). גם תמונות, קבצי וידאו, קבצי קול ומסמכים אני יכול לקבל במייל, כמו תמיד.

סליחה אם זה גורם אי-נוחות, מקווה שהנחמה תימצא בכך שלא יכניסו אותי למעצר מנהלי (או אתכםן) בגלל מסרון, כפי שקרה לבחורה הזו.

Whatsapp belongs to Facebook, which is infamous for its (not-even-a-bit-of-)privacy policy. I do not trust Facebook/Whatsapp to defend my privacy against advertisers, private investigators or state agents. Since the app is not free-and-open-source, I cannot be sure what it does exactly, for example, it cay spy on me while doing things not related to it at all (like email or simply type).

I use Telegram, a free and open source application. Additionally, if you live nearby, come in for a visit! You may also call me on the phone, sms me (ro better yet, smssecure me). If you live far away, send me email, or we can schedule a video call on Jitsi. All type of files can be sent as attachments to me by email.

I apologize for the inconvenience and hope it will save me (or you!) from being jailed in administrative detention by the state, like the case of this unfortunate young woman, that got three month in prison without a trial(!!!) for a text message.

מודעות פרסומת